Technologie

Technologie

Technologia czyszczenia i zabezpieczania podłóg

Na czym polega właściwa konserwacja podłogi?
Usunąć brud – pozamiatać, najlepiej Dustmopem. Zamiatanie tradycyjną miotłą powoduje, że kurz unosi się i osadza na ścianach i suficie.

Ważne! Nie wszędzie możemy zamiatać. W obszarze szpitalnym (np. sale chorych, gabinety zabiegowe) podłogę tylko myjemy na wilgotno lub na mokro.

Doczyścić co pewien czas przy użyciu szorowarki wolnoobrotowej (150-300 obr/min) zaopatrzonej w pad przy pomocy roztworu podawanego ze zbiornika maszyny lub naniesionego mopem , striper powinien „poleżeć” około 15 minut, by roztwór mógł zadziałać, następnie szorować.

Zebrać rozpuszczony bród odkurzaczem sucho-mokro. Zmyć podłogę czystą wodą po to, by pozbawić ją pozostałości stripera. Pozwolić podłodze wyschnąć.

Na suchą posadzkę należy nanieść nierozcieńczony polimer woskowy – nałożyć 2-3 cienkie warstwy w odstępach 30-minutowych płaskim mopem.

Po wyschnięciu utwardzać polimer polerką (1200-3000 obr/min) w celu utwardzenia i przedłużenia żywotności powłoki polimerowej.

20150124_142844

Technologie

Technologia czyszczenia dywanów i tapicerki

Czyszczenie / pranie dywanów, wykładzin i tapicerki wykonujemy maszynami i środkami wiodącej na europejskim rynku firmy KARCHER. Metoda ekstrakcyjna, nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym, w odróżnieniu od innych metod (np. szamponowania) polega na tym, że przy ekstrakcji stosuje się środki nie pieniące, które nie pozostawiają na wykładzinie osadu. Pranie dywanów odbywa się za pomocą specjalistycznego odkurzacza piorącego KARCHER PUZZI . Urządzenie to posiada dwie pompy wody, dzięki czemu osiąga skuteczne ciśnienie spryskiwania . Bardzo mocna turbina ssąca sprawia, że brud jest usuwany nie tylko z powierzchni, ale również z najgłębszych zakamarków dywanu. Za pomocą specjalnej dyszy czyszczona powierzchnia natryskiwana jest pod ciśnieniem roztworem środka czyszczącego. Wypłukiwany brud jest natychmiast odciągany z brudnej powierzchni przez dyszę ssącą. Podczas prania woda nie rozbryzguje się dookoła. Wyczyszczony dywan pozostaje z wierzchu lekko wilgotny, od spodu zaś suchy. Dzięki temu, że pranie odbywa się pod ciśnieniem, dywan jest wyczyszczony dogłębnie.
  1. Bardzo duża skuteczność.
  2. Brak osadu.
  3. Brak konieczności odkurzania na sucho po czyszczeniu.
  4. Umiarkowany czas schnięcia.

Ekstrakcyjna technologia czyszczenia oparta jest na natrysku preparatu czyszczącego rozpuszczonego w wodzie na czyszczoną powierzchnie i odsysaniu go wraz z rozpuszczonym brudem. W ten sposób brud, który był niedostępny dla zwykłego odkurzacza zostaje usunięty. Dzięki bardzo mocnej turbinie zastosowanej w odkurzaczach piorących firmy Karcher dywan czy wykładzina jest o 63% suchszy niż przy praniu innymi odkurzaczami piorącymi.

Technologie

Nasz sprzęt

Karcher PUZZI 200 +PW-10

Odkurzacz piorący, urządzenie gruntownie czyści wykładziny, dywany jak i tapicerki. Dzięki niemu usuniemy wszelkie zabrudzenia, roztocza, sierść zwierzęcą oraz pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów. PW-10 to profesjonalna głowica czyszcząca która wspomaga prace urządzenia Puzzli 200

Karcher T-201

To profesjonalny odkurzacz który posiada dużą siłę ssania

Karcher S.C. 1701

Dzięki wysokiej temperaturze pary urządzenie to czyści i dezynfekuje powierzchnie bez użycia środków chemicznych, służy do czyszczenia terrakoty, płytek i toalet

Karcher BR 400

Br 400 jest szorowarką walcową przeznaczoną do czyszczenia posadzek i wykładzin. Duży moment obrotowy oraz nacisk sprawia że urządzenie radzi sobie doskonale z każdym rodzajem zabrudzeń.

Ghibli SB 43 PLUS

Silnik napędu: 1000W 230V/50Hz
Średnica szczotki: 430 mm, 17„
Ilość obrotów: 154 obr/min
Nacisk szczotki na podłoże: 40.30 g/cm²
Poziom hałasu: 54 dB (A)
Waga: 41 kg

GHIBLI SB HS 1500

Wysokoobrotowa maszyna do polerowania posadzek twardych z wbudowanym odkurzaczem.
Silnik napędu: 1600W 230V/50Hz
Średnica szczotki: 406 mm, 16„
Ilość obrotów: 1500 obr/min
Nacisk szczotki na podłoże: 43.2 g/cm²
Poziom hałasu: 56 dB (A)

Waga: 39 kg
Długość przewodu zasilającego: 15 m

Karcher Puzzi 8/1 Wymiary (dł. x szer. x wys.): 1200x720x420 mm

Profesjonalne urządzenie spryskująco-odsysające przeznaczone do czyszczenia wykładzin dywanowych, dywanów i tapicerek tekstylnych.

MICHAŁ ADAMSKI PHU MATI

Plac Piłsudskiego 13/6
51-152 Wrocław
NIP 8951404793

+48 503 864 579 
strefaczystosci@gmail.com

Copyright © Strefa Czystości